خرید روغن صنعتی

خرید روغن صنعتی

در این مقاله سعی داریم تا شما را نحوه خرید روغن صنعتی و انواع آن آشنا کنیم.با بازرگانی جابری همراه باشید.

روغنهاي صنعتي شامل طيف وسيعي از محصولات هستند كه وابسته به كاربرد آنها داراي خواص شيميايي و فيزيكي متفاوتي مي باشند. گفته مي شود كه روغنهاي صنعتي همه گروههاي روانكارها را در بر مي گيرد كه شامل :

 1. گازها ( عمدتا هوا و كربن دي اكسيد مي باشد، به نظر مي رسد نيتروژن يك روانكار گازي ويژه در آينده باشد)
 2. انواع مايعات (روغنهاي معدني، روغنهاي گياهي و حيواني، مشتقات اسيد هاي چرب روغن بلند، روغنهاي سنتزي، سيالات پايه آبي و غيره)
 3. گريس ها (گريس هاي صابوني ساده، گريس هاي صابوني كمپلكس، گريس هاي رنگدانه اي، مواد معدني، پليمرها و ساير مواد)
 4. روانكار هاي جامد شامل تركيبات آلي ( از قبيل دي سولفيد موليبدنيوم، بورون نيتريد، تنگستن دي سولفيد و بسياري تر كيبات شيميايي و مواد ديگر)، تركيبات و مواد معدني جامد ( از قبيل phthalocyanine و پلي تترا فلورو اتيلن)، پوشش دهنده هاي تبديل شيميايي و مواد نرم

 

خرید روغن صنعتی

انواع روغن های صنعتی

 • روغن دنده های صنعتی
 • روغن توربین
 • روغن ترانسفورمر
 • روغن گردشی و هیدرولیک
 • روانکارهای عملیات ماشین کاری و برشکاری
 • روغن های صنایع نساجی
 • روغن های کمپرسور
 • روغن دیزل ژنراتور
 • روغن ماشین آلات سنگین ( کشاورزی ، راه سازی ، معادن و …)
 • روغن های محافظ
 • روغن های انتقال حرارت

 

۱- روغن دنده های صنعتی:

روغن و روانکارهای مخصوص جعبه دنده های صنعتی با خاصیت کاهش دهندگی اثر فشار(EP) جهت مصرف در جعبه دنده انواع دستگاه های صنعتی فولاد،سیمان،لاستیک،کاغذ و صنایع نیروگاهی

۲- روغن های توربین:

یک نوع روغن صنعتی است که خواص روانکاری ایده آل در توربین های گاز،آب و بخار دارای خاصیت جداپذیری عالی هوا از روغن و آب از روغن

۳- روغن ترانسفورمر:

دارای پایه معدنی با خاصیت عایق الکتریکی بوده و در ترانسفورمرهای پر قدرت موجب تسهیل عملیات روانکاری، پایداری حرارتی ایده آل،ضد اکسیداسیون و فاقد گوگرد خورنده، خنک کننده، جذب گازهای تشکیل شده در اثر تخلیه الکتریکی،ولتاژ شکست بالا، طول عمر بالا و … می باشد.

۴- روغن گردشی و هیدرولیک:

این روغن ها با پایداری حرارتی عالی جهت ماشین آلات صنعتی دارای سیستم های گردشی و هیدرولیکی، یاتاقان ها، چرخ زنجیرها، سیستم های دنده بسته، موتور پمپ های الکتریکی،پرس های سبک و سنگین، ماشین آلات نساجی و هرگونه ابزار که به روغن های گردشی R&O (ضد زنگ و ضد اکسیداسیون) نیازمندند.

۵- روغن های عملیات ماشین کاری و برشکاری (روغن حل شونده):

این روغن ها با خواص نظیر: حل شوندگی کامل در آب،ضد سایش، ضد زنگ زدگی،ضد خوردگی، ضد باکتری.به راحتی با آب تشکیل محلول شیری رنگ داده و علاوه بر روان کاری مطلوب موجب خنک کردن سطوح نیز می گردد، که در عملیات مختلف ماشین کاری، سوراخکاری ، مته کاری، برشکاری،تراشکاری،فرز کاری و … کاربرد فرآوان دارند

۶- روغن های صنایع نساجی:

این محصولات با خواص روانکاری و خنک کنندگی از ایجاد الکتریسیته ساکن در ماشین آلات صنایع نساجی پیشگیری نموده و در روانکاری سوزن در ماشین های گردباف و دوخت اتوماتیک، کشش الیاف و تولید منسوجات کاربرد فراوان داشته و قابلیت شستشو پذیری بسیار مطلوب با آب داشته و بدون هیچ گونه لکی بر روی پارچه های پنبه ای و مصنوعی عملیات دوخت را میسر می نماید.

۷- روغن های کمپرسور :

این محصولات با خواص نظیر، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون،ضد زنگ زدگی،ضد خورندگی، ضد سایش، کاهش دهنده اثر فشار(EP) با شاخص گرانروی بالا و خاصیت چسبندگی در انواع سیلندرهای پیستونی رفت و برگشتی،کمپرسورهای رفت و برگشتی و تجهیزات پنوماتیکی سرعت بالا و کمپرسورهای برودتی به صورت ایده آل عمل می نمایند.

۸- روغن دیزل ژنراتور:

این محصول با خاصیت روان کاری و خنک کاری عالی جهت دیزل ژنراتورهای صنعتی و موتورهای دیزلی سبک ایده آل است.

۹- روغن های چند منظوره ماشین آلات کشاورزی و سنگین:

این محصولات با خواص پایداری عالی،ضد سایش،ضد زنگ و خوردگی و با شاخص گرانروی بالا و نقطه ریزش پایین به عنوان روغن موتور هیدرولیک و روغن جعبه دنده انواع تراکتور،کمباین و سایر ماشین آلات کشاورزی و راه سازی و ماشین آلات معدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

۱۰- روغن های محافظ:

این محصولات با خاصیت محافظت از قطعات فلزی و سطوح داخلی موتور های بنزینی و دیزلی در حمل و نقل های دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

۱۱- روغن های انتقال حرارت:

این محصولات با خاصیت های ضدخوردگی و زنگ زدگی و پایداری عالی جهت عملیات انتقال حرارت،شستشو سیستم های انتقال حرارت،آبکاری و عملیات  حرارتی سرد و گرم فلزات کاربرد بسیار دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *